Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

prawo_jazdy.jpg
Nazwa:
Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?
Zasady zapraszania uczestników:
Zaproszenia są akceptowane automatycznie
Typ:
Znajomi
Autor:
Zainteresowania:
Ilość członków:
1
Dodaj do:

Opis

Posiadanie prawa jazdy to teraz żadna rewelacja, rewelacją jest jak zdało się je za pierwszym razem. Ciężko powiedzieć jakie cechy trzeba posiadać, aby zdać za pierwszym razem. Egzaminator to też człowiek, może mieć zły dzień, albo po prostu oblać ze zwyczajnej złośliwości, aby pokazać, że jest ważny.

Jedno jest pewne, bez odpowiedniego przygotowania nie ma po co iść na egzamin. Wymagane ustawowo trzydzieści godzin jazdy na pewno nie przygotuje przyszłego kierowcy do jazdy w ruchu miejskim. Zwłaszcza jeżeli ta osoba nigdy nie siedziała na kierownicą. Nawet osoby posiadające jakieś doświadczenie za kierownicą, które próbowały swoich sił w ruchu miejskim, bez prawa jazdy, z dobrym skutkiem nie mają gwarancji, że zdadzą za pierwszym razem. Co prawda zdarzają się wyjątki, osoby które mimo, że ogólnie nie radzą sobie z samochodem zdały za pierwszym razem, mieli po prostu szczęście.

egzamin na prawo jazdy

Szczęściu jednak trzeba trochę pomóc. Jeśli po trzydziestu godzinach nadal nie ma się pewności w prowadzeniu samochodu, zachowaniu na ulicach powinno się dokupić kilka dodatkowych godzin.

Natomiast jeśli przyszły kierowca czuje się już pewnie za kierownicą to nie powinien zwlekać z egzaminem. Pierwszy egzamin to ogromny stres, najważniejsze to zachować zimną krew, nie dać się przestraszyć dziwnym opowieścią w oczekiwaniu na swoją kolej tylko iść na egzamin z myślą ‘co ma być to będzie’.

Zdanie teorii to raczej tylko formalność, jeśli ktoś sobie z tym nie radzi nie ma co myśleć o zdaniu praktyki.

Na placu manewrowym, jak i na całym egzaminie, powinno się okazać szacunek egzaminatorowi. Prezentacje pojazdu powinno zrobić się powoli i dokładnie, upewnić się które światła są zapalone zanim się je pokaże. Na łuku nie powinno się stosować własnych technik, łuk po prostu należy zdać i zapomnieć. W tym celu należy przypomnieć sobie wszystkie rady i triki, których nauczyło się na kursie.

Podczas wyjazdu na miasto nie należy dać się zwieść miłej minie egzaminatora, powinno się być rozluźnionym jednak skupionym na celu jaki chce się osiągnąć. Nie powinno się zagadywać egzaminatora, chyba że sam zacznie rozmowę. Podczas jazdy należy skupić się głównie na prawidłowym ułożeniu rąk na kierownicy i ustawieniu lusterek. Sama jazda powinna odbywać się płynnie, rozmawiając z egzaminatorem nie należy ciągle dopytywać się gdzie jechać tylko uważnie słuchać tego co mówi.

Dużym wyzwaniem dla większości przyszłych kierowców są skrzyżowania, przed dojechaniem do skrzyżowania egzaminator powinien, powiedzieć jaki będzie przyszły kierunek jazdy, aby można było zająć odpowiedni pas. Jeśli tego nie zrobi należy jechać prosto.

Wracając na ośrodek nie powinno się również czuć zbyt pewnie, każdy źle przejechany metr może spowodować oblanie egzaminu. Często to właśnie ostatnie metry decydują o zdanym lub oblanym egzaminie.

Nowi uczestnicy

Nowe zdjęcia

Myśli wyzwolone